Kopterit.net
Tekniikka => Sähkömoottorit, noparit, akut, laturit ja becit => Aiheen aloitti: 338federal - 09 Tammikuu, 2015, 20:15:16
-
500kv vaihtu 450kv pannuun. Molemmat on 4530 scorppeja. Meneekö vaihaa vaan noin vaan? Tarviiko tehdä esciin mitään?
-
En ymmärrä mitä pitäis muuttaa, jollei pwm- tai muut arvot muutu.
-
Minä katson onko eroja. En usko että on. Kv vaan eri. Tää 450kv kestää 14s. Testaan huomenna mitkä on jengat.
-
10% pienempi kv arvo antaa 10% vähemmän maksimikierroksia. Ei välttämäti hirveästi näy missään, govista voi headroomi olla tiukemmalla mitä ennen.
-
eikös sulla oo kosmik. ei sille mitään tehä muutenkaan :D käyttöön otossa oikee mode sisään ja jengat kaasuprosenteilla mankasta :D nyt ei tartte sitä modeakaan huolehtia. toimii ku junanvessa eikä tartte säätää ja nyhrätä minkään nintendojen kanssa.
-
Kosmikki on. Juu nintendo saa olla töissä tännään. Joku lento 600 yölavoilla. Kun vaan jaksais laittaa ledii. Kosmikki on kyllä toiminu tosi hyvin. Eipä mulla mitään kovaa räiskintää olekkaan. Rento taivaslentoo. Joskus se taivas aukee vanhalle ukolle.
-
10% pienempi kv arvo antaa 10% vähemmän maksimikierroksia. Ei välttämäti hirveästi näy missään, govista voi headroomi olla tiukemmalla mitä ennen.
Voi olla just hyvä. 1000 jengaa b1. Headroom riittää kun en edes vedä täysillä. Maks b3 1800 ja potkuu on mulle aivan jees. Toi kolmiperä teki kyllä hyvää. Mikä pito. Illalla näkee mitkä jengat tulee olemaan sisällä testaan jengat kännyn tachilla.