Kopterit.net
Kuvagalleria => Kuvia tapahtumista ja lennätyskeikoista => Aiheen aloitti: Heechee - 17 Elokuu, 2009, 20:10:54
-
Katsotaanpa miten tämä toimii.. :)
Tässä on muutama ottamani kuva tuosta tapahtumasta:
http://www.flickr.com/photos/arihuttunen/sets/72157622057447872/ (http://www.flickr.com/photos/arihuttunen/sets/72157622057447872/)
Kävin myös siellä kentällä olevassa kunnostamattomien koneiden museossa, mistä muutama kuva:
http://www.flickr.com/photos/arihuttunen/sets/72157622057474768/ (http://www.flickr.com/photos/arihuttunen/sets/72157622057474768/)
Ari
-
Hyvin toimii ja tarkkoja kuvia 8)
-
Laitetaas jotain omaan jämäkameraan tarttuneita kuvia kun muutkin kerta...
Jos joku kuvissa esiintyvä hahmo haluaa kuvista pois niin laittaa viestiä
-
...
-
Laitetaas jotain omaan jämäkameraan tarttuneita kuvia kun muutkin kerta...
Jos joku kuvissa esiintyvä hahmo haluaa kuvista pois niin laittaa viestiä
Hyviä kuvia sullakin. 8)
-
Ja vielä yks Lumaja pohtimassa tulevaa suoritusta... :)
-
Ja vielä yks Lumaja pohtimassa tulevaa suoritusta... :)
No nyt kyllä vähän huononi kuvien laatu ;D
-
Anteeksi tyhmyyteni, mutta mitä tapahtuu kuvassa IMG_6238?
Jonkinlainen apuväline tuomaroinnissa?
-
Katson siinä jonkun leijuntaa sapluunan läpi. Kuviot näyttää 45 asteen kulmat ja timantin nousukulmat. Ja liikkeen oikean korkeuden. On aika raaka virheiden paljastaja, virheiden mitä tekee toistuvasti uudelleen ja uudelleen. Testi kappale tuo mitä siinä hahmottelen.
-
Näppärä keksintö.
Näyttäisi alareunan merkinnöistä päätellen olevan mitoitettu kenttään sopivasti, eli tuomari voi katsoa tarkkaan missä kopterin pitäisi mennä ja missä pitäisi pysyä paikoillaan leijutusliikkeissä.
Täältä näet eurosportin ohjelman (http://)
Äh, Anssi vastasikin jo, mutta laitan linkin vuoksi.....